Nowy wygląd naszej strony!

hhUfff. W końcu, po wielu nieprzespanych nocach udało nam się zaprezentować światu naszą nową stronę. Dostępna jest oczywiście pod adresem:

https://HostingHouse.pl

Jak pewnie niektórzy z Was zauważyli, adres wzbogacił się o literkę „s”, czyli nasza domena jest dostępna już tylko z szyfrowaniem SSL.

Ochrona stron www

wspStrony internetowe naszych klientów są chronione przed niechcianym ruchem botów i spamem dwupoziomowo. Pierwszy etap ochrony to standardowe rozwiązanie ściany ognia (tzw. firewall), które działa bez ingerencji użytkownika, a więc w 100% zarządzane jest przez naszych administratorów.

Drugi poziom zabezpieczenia serwisu www klienta to nasze autorskie oprogramowanie – Web Spam Protector. Jest to unikalne na rynku rozwiązanie, powstałe w wyniku wieloletniego doświadczenia w walce z niechcianymi treściami w sieci. Dzięki Web Spam Protector skrypty PHP użytkownika są mniej podatne na SPAM wysyłany przez strony www (np. formularze kontaktowe, czy też komentarze). Użytkownik ma do wyboru trzy tryby filtrowania (niski, średni, wysoki), które różnią się czułością działania. W zależności od wybranej opcji, Web Spam Protector  jest w stanie zablokować nawet do 90% spamu wysyłanego na strony www (osiągnięcie wyższej skuteczności jest w zasadzie niemożliwe ze względu na fakt, że osoby zajmujące się spamowaniem wymyślają coraz to nowe sposoby spamowania, a część wysyłanych danych jest często szyfrowana).

Płatności online w usługach hostingowych

paypal hostingSzybkie płatności internetowe, tzw. online nie są już żadną nowością na rynku usług wirtualnych. Większość firm oferujących hosting ma w swojej ofercie możliwość zapłaty przelewem błyskawicznym, dzięki czemu usługi wymagające opłaty (domeny, certyfikaty itd.) są aktywowane automatycznie nawet po kilku sekundach od wykonania przelewu – płatności w zdecydowanej większości przypadków są księgowane przez banki 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! Oczywiście ten sposób płatności jest też jak najbardziej bezpieczny (połączenie z bankiem jest zawsze szyfrowane).

Nie jest jednak już jednak tak oczywiste, że od tego rodzaju wpłat nie powinny być pobierane żadne prowizje. Wiele firm w Polsce dolicza dodatkowe koszta za wykonanie płatności przez popularny system PayPal. Prawdą jest, że szczególnie w przypadku faktur o małych wartościach prowizja z systemu PayPal może stanowić dużą część całego przychodu dla firmy, jednak trudno jest zaakceptować fakt, że powinno się tymi kosztami (bądź co bądź – za ułatwienie życia) obciążyć klienta.

Odrębną kwestią jest ilość możliwych rodzajów płatności. HostingHouse.pl dzięki współpracy z serwisem płatności online transferuj.pl, oferuje aż 45 różnych metod płatności. Są wśród nich największe polskie banki takie jak mBank, PKO (inteligo), Alior, Getin itd. Dołączając do tego wspomniany wcześniej PayPal oraz przelewy internetowe do banku IdeaBank, można śmiało stwierdzić, że obsługujemy zdecydowaną większość metod płatności dostępnych w Polsce. Za żadną z nich nie są pobierane dodatkowe prowizje.

Antywirus do domu i dla firmy

Ochrona komputera oprogramowaniem antywirusowym oraz zaporą ogniową to podstawowe zabezpieczenie, które powinno obejmować każde urządzenie mające dostęp do świata zewnętrznego (internet, dyski wymienne itd.). Odpowiednie zabezpieczenie komputera jest niezmiernie ważne w przypadku korzystania z hostingu – zapobiega ono bowiem m.in. kradzieży haseł do poczty czy FTP. W zależności od stopnia wiedzy w temacie obsługi komputera, proponujemy trzy bezpłatne rozwiązania do ochrony:

1. Poziom podstawowy

Początkującym internautom polecamy całkowicie automatyczny zestaw w skład którego wchodzą: darmowy do użytku domowego Bitdefender Antivirus Free Edition wyposażony w bardzo dobry skaner stron internetowych, antywirus klasyczny i w chmurze, dynamiczną heurystykę, ochronę behawioralną i tryb gry + płatny Malwarebytes Anti-Malware Premium, program uzupełniający ochronę antywirusową, usuwający malware, spyware, adware i root-kity oraz blokujący potencjalnie niebezpieczne strony Web + zapora systemu Windows.

2. Poziom średnio zaawansowany

W tym przypadku proponujemy bezpłatny do użytku domowego, pięciosilnikowy 360 Total Security ustawiony na poziomie ochrony „Security” (Protection: On/Configure), zawierający ochronę behawioralną, ant-phishing, sandbox, antylogger i tryb gry + firewall systemowy.

3. Poziom zaawansowany

Doświadczonym użytkownikom proponujemy całkowicie darmowy (także dla firm!) pakiet zabezpieczający Comodo Internet Security Premium posiadający zaawansowany firewall, mocny HIPS, piaskownicę z wirtualnym pulpitem, auto-sandbox z blokadą zachowań, antywirusy: klasyczny i w chmurze, skaner oceny bezpieczeństwa plików, tryb gry oraz menadżera procesów z autorun analyzerem + dodatek do przeglądarek internetowych Firefox, Chrome, Safari Bitdefender TrafficLight (przydatny szczególnie wówczas, gdy nie otwieramy przeglądarki w piaskownicy – w IE należy włączyć filtr SmartScreen).

4. Oprogramowanie płatne

Bardzo dobre rezultaty zarówno pod kątem skuteczności ochrony, jak i wydajności systemu daje płatne oprogramowanie Kaspersky Internet Security. Interfejs jest prosty i czytelny, z konfiguracją i obsługą poradzi sobie nawet laik.

Wszystkie w/w programy w aktualnej wersji można pobrać ze stron producentów.

Czego nie polecamy?

Z naszych, oczywiście subiektywnych doświadczeń wynika, że popularny, darmowy program Avast! przepuszcza bardzo dużą ilość zagrożeń – twierdzi, że system jest bezpieczny nawet wtedy, gdy na komputerze znajduje się duża ilość szkodliwego oprogramowania. Równie lub podobnie słabe są Avira i AVG, a w żadnym stopniu nie można też polegać na Defenderze (domyślnym systemie antywirusowym Microsoftu).

Źródło: własne, pclab.pl