Darmowy certyfikat do hostingu!

elOd dziś dla naszych nowych (w niedalekiej przyszłości także dla pozostałych) klientów hostingowych dostępny jest instalator bezpłatnych certyfikatów Let’s Encrypt. Dzięki niemu, w pakietach Srebrnym i Złotym, użytkownik za pomocą zaledwie 1 kliknięcia może zabezpieczyć wszystkie swoje domeny internetowe  szyfrowaniem SSL.

Certyfikaty wystawiane są na trzy miesiące, ale nasz system dba o to, aby przed wygaśnięciem zostały odnowione – nie jest więc wymagana żadna ingerencja ze strony użytkownika ani w momencie aktywacji, ani później – w przypadku odnowienia certyfikatu.

Niewątpliwą zaletą certyfikatów Let’s Encrypt jest rozpoznawanie ich przez niemal wszystkie przeglądarki internetowe, nie jest też wymagane posiadanie dedykowanego adresu IP. Wadą jest natomiast brak gwarancji finansowych w przypadku złamania szyfru.

Prosimy mieć jednak na względzie, że cały projekt Let’s Encrypt jest non-profit, prowadzony przez organizacje zewnętrzne (niezależnie od nas), zatem nie możemy zagwarantować ciągłości i poprawności jego działania.